Kandydat na Wójta Gminy Kosakowo – Jerzy Włudzik Menu Menu

Permalink:

.Zadaj pytanie

 • Witold Kowalski

  Dzień dobry,

  Panie Wójcie, chciałbym się dowiedzieć jak widzi Pan naszą Gminę za 4 lata, jeżeli to właśnie Pan wygra wybory.
  Na jakich obszarach będzie chciał się pan skupić najbardziej?

 • wyborca

  Witam. Czy prawda jest że to gmina Kosakowo finansuje budowę chodnika przy drodze powiatowej miedzy Kosakowem a Pogórzem ? Jesli tak to pełen szacun!!

 • wyborca 2

  Dzien Dobry,
  Co zamierza Pan zrobić /zmienić w oplatach za smieci i warunkami stawianymi przez firme wywozaca? Co jest zle – opłaty uzależnione od zużycia wody – odbieranie smieci co 2 tyg (gnija i smierdza) – firma nie odpowiada jeśli uszkodzi mój smietnik (czysty socjalizm)

  • adm

   W związku z rozstrzygniętym przetargiem na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo informuję, że została wybrana oferta złożona przez firmę : Pucka Gospodarka Komunalna ul. Zamkowa 6 84-100 Puck.
   Wyżej wymieniona firma będzie działała na terenie gminy od 1 stycznia 2015 r. do 31.12.2016 r.
   Liczymy, że nowy odbiorca odpadów będzie sumiennie wykonywał powierzone mu obowiązki.

   Uzyskana cena w przetargu pozwoli nam na nie podwyższanie stawki za odbiór odpadów komunalnych.

   Stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami ustala rada gminy.
   Wybrana metoda od zużycia wody jest dopasowana do specyfiki gminy Kosakowo.
   Warunki stawiane firmie wywożącej są określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kosakowo (Uchwała Rady Gminy Kosakowo Nr LX/50/2014 z dnia 21 sierpnia 2014 roku i Uchwale Nr LX/51/2014 z dnia 21 sierpnia 2014 roku.

   Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2013r. nr poz. 1399 z późn.zm.)
   sprawa pojemnika należy do obowiązków właściciela nieruchomości.
   Tak wiec jeśli firma wywożącą uszkodzi śmietnik należy dochodzić swoich roszczeń indywidualnie, gmina nie może być tu stroną.

 • Mieszkaniec Mostów.

  Dzień dobry.
  Panie Wójcie, mam pytanie odnośnie komunikacji autobusowej w naszej gminie. Czy istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości kursowania autobusu linii 146 do 30 minut. Uważam, że kurs co 1 godzine to zdecydowanie za mało. Bardzo często wracam z pracy z Gdanska po godzinie 19-tej i zmuszony jestem do czekania na autobus przy Hali Targowej w Gdyni ok 50 minut. Podobnie córka, ktora wraca z Gdanska z uczelni po póżno popoludniowych wykladach czeka ok godzine na autobus.
  Druga sprawa, ktorą chcialbym poruszyć to porządek, a wlasciwie jego brak na terenie Gminy. Zauważylem pewną prawidlowość: rewitalizuje się jakiś teren, np otoczenie stawu w Pierwoszynie czy zakłada plac zabaw i na tym sprawa się kończy. Nikt nie dogląda już więcej tego terenu. Po krótkim czasie porastają chwasty, chaszcze, dokonuje się dewastacji i zalegają smieci. Przykladem może być aleja lipowa w Mostach, otoczenie fontanny przy pałacu oraz place zabaw. Zdecydowany brak ekipy sprzątającej i dbajacej o tereny zielone w naszej Gminie. Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

  • adm

   Witam,
   ilość wykonywanych kursów jest uzależniona od kwoty dotacji przekazanej przez Gminę Kosakowo. Obecnie jest to kwota 198.410,00 zł miesięcznie. Każde dodanie kursu lub jego wydłużenie pociąga za sobą zwiększenie dotacji przekazanej przez gminę. Możliwości są jednak ograniczone, ze względu na niewystarczające środki finansowe przeznaczone w budżecie na ten cel. Robię wszystko, by ułatwić Mieszkańcom komunikację, tym samym np. w ostatnim czasie uruchomiono nowe połączenie bezpośrednie między miejscowościami w Gminie Kosakowo, a centrum handlowym „Galeria Szperk”
   Jeśli chodzi o porządek na terenie gminy, to utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy zajmuje się Spółka PEKO, w związku z powstającymi inwestycjami związanymi z zagospodarowaniem terenów zielonych wzrosła potrzeba prac polegających na ich utrzymaniu. Prace te są wykonane przez cały rok tj. koszenie traw, pielenie chwastów, nasadzenia kwiatów, likwidacja dzikich wysypisk. Postaram się, aby w przyszłości te prace były wykonywane sumienniej. Pozdrawiam