Kandydat na Wójta Gminy Kosakowo – Jerzy Włudzik Menu Menu
Strona Główna > Ryszard Miklaszewicz

Permalink:

.Ryszard Miklaszewicz

(comments are closed)

Urodziłem się 3 stycznia 1952 roku. Jestem absolwentem szkoły podstawowej w Pogórzu. W latach 1965-1972 byłem aktywnym działaczem Związku Młodzieży Wiejskiej. W tym samym czasie udzielałem się w zespole muzycznym w Klubie Rolnika w Pogórzu, swoją grą umilając czas mieszkańcom Pogórza – gminy Kosakowo.

W latach 1972 – 1975 ukończyłem Wyższą Szkołę Oficerską w Pile i rozpocząłem prace w Marynarce Wojennej.

W latach 1983 – 1986 ukończyłem studia magisterskie na Politechnice Poznańskiej, a w okresie 1996 – 1998 studia podyplomowe pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. W czasie służby wojskowej pełniłem różne funkcje, m.in. byłem dowódcą plutonu, dowódcą jednostki, a także wykładowcą na Akademii Marynarki Wojennej. O lokalną społeczność dbałem będąc przewodniczącym Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Pogórzu.

Będąc na emeryturze zajmuję się hodowlą, a w szczególności odbudową ochrony genetycznej polskiej rasy koni zimnokrwistych sztumskich.

Jestem żonaty i mam trójkę dzieci. Dzieci są już dorosłe i tworzą swoje rodziny. Jestem dumny, że na miejsce zamieszkania również wybrały Pogórze.

Jako mieszkaniec Pogórza dołożę wszelkich starań, by moja miejscowość była bezpieczna, piękna i ekologiczna.

Jako przyszły radny zadbam o budowę dróg, chodników, oświetlenia ścieżki rowerowej, a także miejsc rekreacji dla młodzieży, dorosłych oraz osób, które potrzebują wsparcia i pomocy.

 
Propozycje programu wyborczego dla Wsi Pogórze:

  • Zagospodarowanie terenu przy stawie pod teren rekreacyjno-wypoczynkowy np. nasadzenie, aleje, ławki, oczyszczenie wody, zarybienie stawu.
  • Budowa nowej szkoły obok istniejącej.